V.Smirnovas apie savigyną: “Tai padeda pajusti gilesnį gyvenimo suvokimą”
Šiais metais sudarytos Lietuvos moterų graplingo rinktinės treneris Vytautas Smirnovas mintimis neretai nusigauna į spalio mėnesį, kai Garliavos sporto kultūros centre vyks trečiasis Europos graplingo čempionatas. Jame su savo auklėtinėmis kovinio sporto specialistas tikisi užkopti ant paties aukščiausiojo pjedestalo laiptelio.
“Toks laimėjimas labai svarbus ne tik pačiai sportininkei, tačiau ir visam sporto populiarinimui. Šakiuose po kiekvienos pergalės mergaičių ateina daugiau ir daugiau”, - pokalbį pradėjo V.Smirnovas.
Treneriai skundžiasi, kad nėra lengva mergaičių pritraukti į krepšinio ar futbolo treniruotes. Kaip pavyksta jums su graplingu?
Šiuo klausimu mano patirtis nemaža (šypsosi). Į kovines sporto šakas merginas pradėjau rinkti dar 1994 metais, gerai su jomis sutariu, jų rezultatai nėra prasti, tad viskas vyksta grandinės principu.
Pernai Auksė Kaušiūtė tapo Europos čempione, tai Šakiams davė papildomą impulsą. Kuo grupėje daugiau merginų, tuo joms pačioms smagiau, kad yra daugiau sparingo partnerių. O kai pajunta pergalių skonį, tada neretai savo pranašumą nori įrodyti ir prieš vaikinus.
Tikiu, kad darbas su merginomis reikalauja žymiai daugiau pastangų. Tiesa?
Be abejonės, skirtumų netrūksta. Merginos daugiau vadovaujasi jausmais, vaikinai – protu. Labai svarbu yra suprasti jų psichologiją. Jei treneris sugeba tai padaryti, laikui bėgant situacija tampa žymiai paprasčiau. Svarbiausi yra pirmi metai.
Kokios priežastys merginas atvilioja graplingas?
Skirtingos. Vienos ateina tam, kad sustiprėtų emociškai ir psichologiškai. Kažkurios sustiprėjusios lieka ir pradėda siekti rezultato. Kitos žiūri į priekį, todėl nori sutvirtėti. Tarkime, mano keturios merginos pasirinko darbą pasienio policijoje. Natūralu, kad joms buvo reikalingas sustiprėjimas.
Ar būna taip, kad merginos graplingą pasirenka dėl noro išmokti apsiginti?
Žinoma. Per dvejus metus daugelis sportininkų ir sportininkių tam turi visus pagrindus. Įprastai, pirmieji metai būna išbandymų, antrieji – prisitaikymo. Pradedi laimėti, pradedi pasitikėti savo jėgomis, tada įgiji atramą, ant kurios gali pradėti statyti namą.
Mes rengiame savigynos pamokėles. Tokiu būdu pavyksta pabėgti nuo monotonijos, be to tai padeda pajusti gilesnį gyvenimo suvokimą.
Grįžkime prie rinktinės reikalų. Nenumaldomai artėja Europos čempionatas..
Tikrai, taip. Iki spalio liko dar keturi mėnesiai, tačiau pasiruošimą jam jau esamę pradėję. Turime tikslą – pasirodyti kuo geriau. Tikime, kad turėsime ir Europos čempionių. Merginos nori būti žinomos, nori būti matomos, dėl to negaili pastangų. O tokiais atvejais rezultatai visada ateina.
Pasidalinti