Nacionalinėje karjeros savaitėje dalyvavo ir žiniomis bei patirtimi dalinosi LGF prezidentas Kęstutis Smirnovas

Socialiai atsakingos organizacijos vadovu save vadinantis Lietuvos graplingo federacijos prezidentas Kęstutis Smirnovas savo patirtimi dalinosi su Šakių rajono Žvirgždaičių progimnazijos moksleiviais. Taip bušido žvaigždė paminėjo Nacionalinę karjeros savaitę, kurios metu įvairių organizacijų darbuotojai – savanoriai  vyko į susitikimus su moksleiviais bei pasakojo apie savo specialybes bei šalies darbo rinką, tokiu būdu tikėdamiesi palengvinti būsimos profesijos paieškas.

 

K.Smirnovas mokinius supažindino su profesionalaus sportininko ir sportinių organizacijų vadovo specialybe. Taip pat mokiniai dalyvavo sportiniame užsiėmime.

„Ne pirmus metus dalyvaujame tokiuose renginiuose, todėl žinome, ko juose galime tikėtis. Vaikų degančios akys išduoda, kaip jiems įdomu. Įprastai po tokių susitikimų graplingo šeima pasipildo trimis penkiais naujais nariais. Kai kurie jų sportą pasirenka vietoj gatvės. O mums prioritetų skalėje tai užima pačią aukščiausią vietą“, - po susitikimo pasakojo Lietuvos graplingo federacijos prezidentas Kęstutis Smirnovas.

Praėjusiais metais analogiškame renginyje apsilankė Šakių rajono vaikų namų auklėtiniai, šiemet pakviesti vaikai iš rajono.

„Didmiesčių gyventojai ne visada suvokia, kad provincijoje vaikams yra labai sunku rasti užsiėmimą. Pavyzdžiui, graplingą daugelis pačiupinėjo pirmą kartą gyvenime. Negaliu kalbėti už visus, tačiau daugumai tai padarė didžiulį įspūdį. Tiek vaikinams, tiek merginoms“, - dėstė K.Smirnovas.

Dėl ko graplingo federacijai ir jums pačiam Kęstuti tokie renginiai yra svarbūs?

Aš esu socialiai atsakingas žmogus, todėl man svarbu kuo įmanoma labiau prisidėti prie jaunų žmonių gerovės. Aš tikrai noriu, kad šalyje, kurioje gyvenu, jauni žmonės rinktųsi teisingą gyvenimo kelią. Sportas yra vienas iš kelių, leidžiančių tą padaryti. Juk sportuodami jauni žmonės dažniausiai turi tikslą, kurio siekdami, jie nebeturi laiko negeroms veikloms. Todėl ir agituoju jaunus žmones rinktis sportą. Žinoma, tuo pačiu ir graplingą.

Ar tokios agitacijos daromos tik per Nacionalinės karjeros savaitę?

Tikrai ne. Kaip minėjau, prioritetų sąraše tokia socialinė veikla mums yra labai svarbi, todėl aš tą darau nuolat. Jau dabar esame sutarę su viena Kauno rajono mokykla, kad kitų metų pradžioje vyksime pas juos. Taip pat aš dalyvauju projekte „Be tabako“, kuris skatina jaunimą rinktis sportą, o ne cigaretes. Šakių rajono septintokai jau žino, kas tai per projektas ir kas per sportas yra graplingas.

Papasakokite apie vaikus. Ar nėra taip, kad daugeliui kovos menai asocijuojasi su gatvės muštynėmis?

Mano pirmas klausimas vaikams dažniausiai būna: ko jie tikisi iš tokio renginio? Dažniausiai sulaukiu atsakymo – išmokti gerai muštis (juokiasi). Tada pravedu pamokėlę apie tai, kad kovos menai moko apsiginti, sulaikyti nusikaltėlį ir tobulinti save kaip žmogų, išreikšti save kaip asmenybę, bet jokiu būdu ne muštis. Toks mano atsakymas stebina ne tik vaikus, bet ir kūno kultūros mokytojus.

Ar labai skiriasi susidomėjimas berniukų ir mergaičių?

Pačių mergaičių susidomėjimas niekuo nesiskiria nuo berniukų. Skiriasi tik tėvų požiūris, kurių daugelis mano, kad mergaitės turi tik šokti, groti ar dainuoti. Tokiais atvejais atrodo, kad nuo Sovietų sąjungos griuvimo prabėgo dar per mažai laiko, jog žmonės įsisavintų, kad vyrai ir moterys yra lygūs, ir visi gali užsiimti tuo, kuo nori, o ne tuo, kaip aplinkoje įprasta.

Tai kiek prireiks laiko, kad graplingo federacija galėtų didžiuotis merginų grupe?

Dviejų mėnesių (šypsosi). Kitų metų sausį įvyks pirmosios merginų varžybos. Tai ką aš minėjau dėl tėvų – suabsoliutinti nereikia. Turime ir gerų pavyzdžių.
Kuris graplingo veiksmas vaikams labiausiai patinka?
Pargriauti ir užlaužti (šypsosi).


Pasidalinti