Lietuvos grapplingo rinktinė ruošiasi kovai dėl Europos taurės

Jau šį šeštadienį Lenkijos Bialystoko mieste įvyks antrasis šiais metais Europos taurės etapas. Jame dalyvaus ir kelios dešimtys Lietuvos sportininkų. Tarp jų, vienas perspektyviausių Lietuvos rinktinės narių Kauno „Team Legion“ klubo narys Rokas Naruševičius.
„Dar prieš porą metų Lietuvoje nebuvo nei vienos sporto šakos, kuri apjungtų visas imtynių rūšis, tačiau Kęstučio Smirnovo iniciatyva suvienyti sambo, dziudo, brazilų džiudžitsu atstovus, suvienodinti taisykles, kiekvienam Lietuvos imtynininkui leido pakelti savo meistriškumą.
Tarkime, aš esu atėjęs iš brazilų džiudžitsu atšakos. Ten yra ribojami kai kurie veiksmai, kurie leidžiami grapplingo imtynėse. Tai reiškia, kad besiruošdamas varžyboms, aš turiu mokėti ir vienokius, ir kitokius veiksmus. Tai leidžia man tobulėti“, - kalbėjo vienas Lietuvos rinktinės lyderių.


Ar nėra sudėtinga varžytis tai vienoje imtynių atšakoje, tai kitoje?


Gal kiek sudėtingiau yra pradedantiesiems, tačiau tiems sportininkams, kurie yra patyrę ir dalyvauja įvairiose varžybose, pereiti į grapplingą dėl taisyklių aiškumo yra labai lengva.


Ko labiausiai sportininkui reikia, kad jis save galėtų vadinti geru grapplingistu?


Trumpai tariant, laikas praleistas ant tatamio. Kuo daugiau įdedama darbo – tuo geresni rezultatai. Jokių paslapčių čia nėra. Aišku, susideda niuansai: treniruočių partneriai, metodika, pačios treniruotės, tačiau pagrindas yra darbas.


Užsiminei apie sparingo partnerius. Ar Lietuvoje jau jų yra pakankamai?


Aš asmeniškai svarbiausioms varžyboms stengiuosi ruoštis Lenkijoje, kurios sportininkai yra vieni geriausių pasaulyje. Lietuva daro labai didelį darbą, tačiau neįmanoma per tokį trumpą laiką pavyti tų, kurie sportu užsiima daug metų.
Tikrai tikiu, kad kiekvienais metais artėsime prie lenkų lygio, tačiau tam, kad jį pasiektumėm, prireiks dar ne vienų metų. Bet tai normalu.
Iš kitos pusės, nematau aš didelės problemos susiplanuoti išvyką ir ruoštis varžyboms Lenkijoje. Juk svarbiausia, kad aš tą sukauptą patirtį parvežu į Lietuvą. Ten mane jau pažįsta, normaliai priima. Aš, savo ruožtu, turiu galimybes gerai pasiruošti.


Šį savaitgalį laukia Europos taurės etapas Lenkijoje. Kokios lietuvių galimybės gerai pasirodyti?


Galimybių visada yra, tačiau šiuo atveju svarbu, kas dalyvaus. Reikia būti realistais ir suprasti, kad Lenkijos imtynininkai yra stipresni ir jei visi pasirodys, mums bus sunku.


Kaip apskritai yra vertinama Lietuvos rinktinė? Koks jos pajėgumas?


Lietuvos komanda yra tikrai neblogo lygio, tačiau jeigu lygintumėmės su pačiais geriausiais, tai mums tikrai yra kur augti ir kur tobulėti.


Ko labiausiai reikia, kad tas augimas ir tobulėjimas pagreitėtų?


Tiesiog toliau dirbti tą darbą, kuris yra sėkmingai pradėtas. Reikia masiškumo. Kuo bus daugiau užsiiminėjančių šia sporto šaka, tuo lengviau kelti sporto šakos lygį, o sportininkams bus didesnė nauda.
Aišku, reikia pripažinti, kad populiarindamas šią sporto šaką Kęstutis padarė labai didelį darbą. Per vienus metus! Plika akimi matosi, kad kiekvienose varžybose dalyvauja vis daugiau jaunų sportininkų ir jie progresuoja. Juk kuo daugiau turėsime U-15, U-17, U-19 sportininkų, tuo turėsime geresnius kovotojus vėliau.


Pasidalinti