K.Smirnovas: „Gruzinai į Europos graplingo čempionatą įneš naujų spalvų“
Mažiau nei po dviejų mėnesių Lietuvoje įvyksiančiame Europos graplingo čempionate varžysis ir Gruzijos sportininkai. Jų galėjo ir nebūti dėl biurokratinių kliūčių.
„Svarbu, kad sugebėjome viską laiku išspręsti. Kadangi Gruzija tik šiemet nusprendė įkurti savo šalies graplingo federaciją, reikėjo pasistengti. Džiaugiamės, kad jie atvyks į Lietuvą, nes neabejoju, kad įneš naujų spalvų. Dvikovinis sportas Gruzijoje visada buvo labai aukšto lygio“, - po susitikimo su Gruzijos federacijos prezidentu Giorgi Sakhokia kalbėjo tarptautinės graplingo federacijos prezidentas Kęstutis Smirnovas.
Šią savaitę gruzinų delegacija lankėsi Lietuvoje, kur pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Kaip svečiai sako, jiems tai naujas ir labai svarbus žingsnis stiprinant sporto šakos populiarumą Gruzijoje.
„Gruzijoje graplingas yra visiška naujiena. Aš pats nuo vaikystės užsiiminėjau džiudžitsu. Viskas sekėsi neblogai – juodas diržas, pirmas danas, čempiono titulas. Norėjosi iššūkių, tad pradėjome kovoti pagal MMA taisykles. Tačiau „nevežė“. Išgirdome apie graplingą ir supratome, kad jis skirtas mums.
Tada įkūrėme graplingo federaciją, susisiekėme su Kęstučiu Smirnovu, kad ji būtų pripažinta tarptautiniu mastu. Kęstas buvo pirmasis, kuris pripažino mūsų federaciją. Šito sporto perspektyva yra milžiniška, ypač kai tarptautinė federacija dirba taip nuosekliai“, - sakė Gruzijos graplingo federacijos prezidentas G.Sakhokia.
- Paminėjote, kad Gruzijoje graplingo imtynės labiau prigijo nei džiudžitsu. Kaip manote kodėl?
- Gal ne visai taip. Gruzijoje yra mėgstamos visos imtynių rūšys, tačiau norėdamas būti geru kovotoju tu nori ar nenori privalai pereiti į graplingą arba MMA. Paprasčiausiai, treniruodamasis pagal šias taisykles, tampi aukštesnio lygio sportininku. Tiesiog, graplingas yra universalesnis sportas, sujungiantis visas imtynių rūšis.
- Koks jūsų sportininkų lygis?
- Esame suplanavę, kad trys geriausi kovotojai rugsėjį atvyks į Lietuvą tam, kad sudalyvautų Europos čempionate. Tikimės, jog jie visi namo grįš su medaliais. O kaip bus iš tikrųjų, pamatysime. Gruzijoje jie stiprūs, o galimybės susikauti tarptautiniu mastu kol kas dar neturėjo. Jei neiškovosime medalių, tai žinome, jog tai bus pirmas žingsnis medalių link. Neabejoju, kad sportininkai įgaus patirties, kuri kiekvieno karjeroje tikrai nepamaišys. Tai yra precedentinis įvykis, kokio dar neturėjome. Aišku, galbūt galėtumėm atvežti ir daugiau kovotojų, tačiau mūsų federacija yra visiškai nauja, tad suprantama, jog mūsų finansinės galimybės nėra beribės.
- Pasirašėte bendradarbiavimo sutartį su tarptautine graplingo federacija. Ko tikitės iš šios sutarties?
- Tarptautinis palaikymas visada yra svarbu. Sutarėme, kad Kęstutis atvyks pas mus tam, kad galėtumėm rengti seminarus. Taip pat mums reikalingi apmokymai teisėjų, trenerių, sportininkų ir panašiai. Planų turime daug, tačiau juos pradėsime įgyvendinti po Europos čempionato.
Pasidalinti